טיפול באמנות

טיפול באמנות הינו מקצוע בריאות העוסק בטיפול נפשי בו נעשה שימוש בתהליכי יצירה והבעה אמנותיים. הטיפול משלב שיח ויצירה בחומרים השונים שנמצאים בחדר. מטרת העבודה עם חמרי האמנות היא לפתוח ערוץ ביטוי נוסף למילים. כשאלו אינן תמיד מדוייקות מספיק להסביר לנו מה מתרחש בתוכנו או מה אנחנו מרגישות או חשות. 

 

לא פעם הנשים שמגיעות אלי מתקשות להתחיל וליצור מחשש שלא יצא להן יפה, בוגר או מקצועי. אם גם את חוששת אני רוצה להרגיע אותך שכן, טיפול באמצעות אמנות איננו חוג אמנות, הוא אינו דורש ידע קודם או כישרון והוא אינו עוסק ביופי או באסתטיות של היצירות שלך. חומרי היצירה נמצאים על המדפים ואני מלווה ומנחה אותך בשימוש בהם לפי הצורך שעולה במפגש. תהליך היצירה מותאם לקצב שלך; לפעמים אנחנו רק מדברות, לפעמים רק יוצרות ולפעמים משלבות שיחה ויצירה.

לעיתים תחום ה'טיפול באמנות' נתפס כתחום ששייך יותר לטיפול בילדים, זוהי תפיסה שגויה. טיפול באמנות מתאים מאוד לטיפול במבוגרים בדיוק בגלל שאנחנו רגילות להתבטא כמעט ורק במילים. דווקא עבורנו המבוגרים תהליך הטיפול באמנות חשוב ומשמעותי שכן יש ביכולתו להעמיק את התהליך, את ההתבוננות ואת ההבנה על המתרחש בתוכינו מעבר למילים.

לפניך שתי אפשרויות לתהליכי טיפול אותם אני מציעה. אם אינך בטוחה מה מתאים לך דברי איתי.