תגובות המשתתפות

מרב אושראב, מטפלת באמנות - קורס יולי

המפגשים היו אבן דרך בהסתגלות ובהבנה שלי למציאות הנוכחית שחייבה להסתגל לשינוי בזירות שונות ובמהירות רבה. זו היתה הזדמנות ללמידה רטרוספקטיבית תוך כדי תנועה. בתוך בידוד הקורונה הזו יצרת לנו, תמר, קבוצת מטפלות שותפות דרך, שמתמודדות ומציעות טיפול מקוון. זו איפשרה שיתוף, הפרייה ונירמול אתגרים בטריטוריה ובסטינג חדשים בתקופת הקורונה. הובלתך והנחייתך את הקבוצה היוותה מודלינג ולמידה מיוחדת באשר למקום ולתפקיד המטפל.  דרכך האמפתית, הגמישות והקבלה שבך למול אתגרי הקורונה, שניצבו בפנינו בסביבה הביתית, כשהאישי, המשפחתי והמקצועי התמזגו להם היתה מלמדת ומרחיבה את הלב.  היה מעניין לחוות את הסוגיות שהציפו המפגשים, הם חידדו עבורי את האופן בו יכולים להיווצר אמון וקרבה בטיפול מקוון.  

מעריכה מאוד, המון המון תודה

קרן, ענת נורית ומוניקה, מטפלות באמנויות - קורס יולי

תמר יקרה, מבקשות לומר לך תודה ענקית על שזכינו לקבל מתנה כה משמעותית. על כך שבימים טרופים אלו, נתת לכל אחת מקום משלה עם מלוא הקשב, הדיוק וההכלה, עם עינייך המאירות, הצלחת להאיר את עיננו כך שנוכל לשים את הזרקור על עצמינו.

מכל הלב קרן, ענת נורית ומוניקה

נורית שוורץ - מטפלת בפסיכודרמה - קורס יולי

הכרתי אותך בתחילת 'התקופה המטושטשת', זו שהגיעה בפתאומיות ועצרה את כל מה שמוכר. חוסר וודאות, מתווה כל יומיים, מסיכות, שני מטרים, בידוד סבא וסבתא, הורים מבוגרים ועוד, כל אלו הפכו למילים השכיחות. ובערפל הזה את הגעת והצעת בנדיבות, בצניעות ובפשטות, להנחות קבוצה שבה לכל אחת יהיה מקום להיות בתשומת לב לעצמה, מי היא בתוך הבלאגן, כשהכל משתנה, כשהקליניקה ריקה. אני מודה לך מעומק הלב, על מפגשים רכים ועמוקים. חשתי כבר מהמפגש הראשון שיש לי מקום להביא את עצמי באותנטיות. על אף שהקבוצה בתחילה הייתה פתוחה נוצר מקום בטוח, תודות למקצועיות, סקרנות, נתינה וקבלה שחשתי ממך. בכל שלישי בשעה 19:00 בדיוק, נוצר מרחב של נשימה, יצירה, הקשבה, שאפשרו לי קרקע יציבה, שפיות רוגע ותחושת שייכות וזה כל כך לא מובן מאליו בתוך המהומה שהתחרשה בחוץ.

בהערכה רבה ובתודה , נורית

זוהר פז רונן, מטפלת באמנות - קורס יולי

הפגישות אתך נעמו לי מאוד וכשניסיתי לחשוב ולחדד הבנתי שיש באישיותך משהו מאוד עוטף ומאפשר. יש בך רוך שהוקרן החוצה ועבר את המסך בקלות והגיע אלי ברגע. אולי אלה העיניים הסקרניות שלך שלמרות ובגלל עידן הזום הצליחו לראות פנימה הצידה החוצה ולכל ריבועים ("מי שעומד מאחורי ומצדדי"). נדמה לי שהמילה נינוחות מאגדת בצורה הטובה ביותר את תחושותיי מהמפגשים בניצוחך. אהבתי את הרעיון שבחרת שנתמקד בעצמנו כמיכל בתקופה שבוודאי תירשם בדפי ההיסטוריה. הובלת את התהליך, אפשרת את המרחב והרמת את היזמה ומבחינתי זה היה נפלא ובול בזמן. אהבתי את ההשתנות והצמיחה והשחרור שעברתי ובעיני תהליך מקביל עבר גם על חברות הקבוצה ואני מנחשת שגם עלייך. אני באופן אישי, הייתי שמחה שתהייה המשכיות למרחב דומה בעל סטינג קבוע כזה שיצליח כמו הפעם להיות גמיש ומותאם  למתחולל סביבנו. בפגישות האלה ובעיקר בשתי הפגישות האחרונות הבנתי את העוצמה של כולנו  כמשאב ידע , כמשאב מחולל יצירה ,שינוי והשפעה על העולם המקצועי בו אנו חיות וזה בעיני לא היה מתאפשר בלעדייך. שמחה שזכיתי להכיר אותך, אשמח שהכרותנו תעמיק ואכיר אותך יותר גם כמטפלת בנשים  ואולי מי יודעת...נמשיך בעתיד לשיתופי פעולה פוריים.
תודה רבה 🙏🙏

קרן אמירה, מטפלת באמנות - קורס יולי

אפשרת לי להביא את עצמי בנוחות ולהרגיש בבית. לקחתי פנימה את הרכות, הצניעות והקשיבות לעצמי ומצאתי לי קצת שקט. אשמח להמשיך ולהעמיק

תודה לך

חנה שרברין, מטפלת באמנות, מדריכה - יולי בוקר

תודה לך תמר על חוויה מיוחדת במינה של מפגש מטפלות שהדרכת .  פעם בשבוע למשך שעתיים אפשרת לנו, מטפלות  צעירות וותיקות להיפגש והנחית אותנו בתהליכים אישיים משמעותיים . ידעת לחבר ולתמצת, ולומר את המילים הנכונות לכל אחת. ההדרכה וההנחיה שלך מקצועית ורגישה, ואת לא מהססת להביא את עצמך האותנטית, ובזה לאפשר לנו להיפתח גם כן.  הצלחת ליצור קבוצה מכילה למרות שהמפגש היה בזום, והשארת לנו טעם של עוד. 

בברכה ובהערכה

איעתימאד עתאמנה, מטפלת באומנות - קבוצת אוגוסט 

תמר, המון תודה על המתנה המיוחדת שהענקת לנו בקורס, קורס קצר בזמן וארוך בנוכחות שלו על המטפל שבתוכי. תודה ענקית מגיעה לך ולקבוצה הנהדרת שאפשרה פתיחות וקבלה. מאוד נהניתי ולמדתי מהקורס

 

גלי שאול, מטפלת באומנות - קבוצת אוגוסט

אני רוצה להודות לך על החוויה המיוחדת והמרגשת בקורס-קיץ שעסק במטפלות-שמירה עצמית. בדיוק בדיוק בזמן עבורי, להרשות לעצמי להיות נוכחת, אמיצה, חופשיה בעולם כמו שאני. כל מפגש היה מרתק. התרגילים הייחודיים והתוכן שמהדהד אותי גם לחיים השגרתיים. שמחה על ההיכרות עם הבנות המקסימות שבתוכן מצאתי גם מעצמי. מחכה לעוד מפגשים

תודה גלי

מירב הראל, ליווי תהליכי ריפוי עצמי - קבוצת אוגוסט

לשמחתי הרבה זכיתי להשתתף בקורס התבוני ״מטפלות-שמירה על העצמי״ אותו הנחתה ברגישות אין קץ תמר דונגי. המרחב הטיפולי, התכנים, התרגילים, וההובלה הנשית הרגועה, הרכה, המכילה והעוצמתית של תמר, עזרו לי לדייק את עצמי כמטפלת עוד יותר למול עצמי ולמול המטופלות.ים.

מתנה גדולה וחשובה לכל מטפלת 🙏🏻

לירז פרידמן, מטפלת בתטא הילינג, מנחה סדנאות מודעות לנשים - קבוצת אוגוסט

תמר יקרה, מאוד מאוד נהניתי מהמפגשים איתך, את מאירה לי הרבה מקומות חשובים. אני שמחה  ללמוד מהידע שלך והגישה המיוחדת שאת מביאה, ממש מרגישה גירוי אינטלקטואלי ורוחני בעדינות ורכות נשית💚 ואת זה בדיוק ביקשתי לעצמי. אני כל כך שמחה שהצטרפתי לתהליך הזה💚
תודה לך על הנתינה🙏🏽😘

עינת בן דוד, מאמנת - קורס אוגוסט

תמר, אלה היו רק 4 מפגשים והייתי רוצה עוד הרבה... 
בכל מפגש למדתי ואותגרתי. שאלת שאלות מעוררות חשיבה, נתת תרגילים שהם לחיים. הנושאים בהם דנו ועליהם שוחחנו היו מדויקים ונכונים לי ולכולן. "קראת אותי" באופן מדהים! ואני ממש ממש מודה לך על ההזדמנות.

לימור נגר, מטפלת באמנות - קורס ספטמבר ערב

בחודש האחרון השתתפתי בקורס "שמירה עצמית כמטפלת ודאגה ל-well being" של תמר דונגי המקסימה ואני חייבת לציין שהייתה לי חוויה מיוחדת במינה בכל מפגש ומפגש. התכנים המדויקים, השיח המפרה, השיתופים המרגשים, התרגילים המיוחדים וכל זאת תחת הנחייתה המיוחדת של תמר שהייתה קשובה, רגישה, מכילה ומכוונת באופן הכי עדין ומאפשר, כאשר כל כוונתה היא ללמד אותנו לשמור על עצמנו הן כמטפלות והן כנשים, הפכו את הקורס לאי של שקט ומקום לעיבוד נפלא והקשבה פנימית. על אף שהקורס היה קצר, הוא היה עמוק, רציני, מלמד ומפרה ובעיקר אפשר תהליך פנימי עמוק והתחלה של שינוי - כל אחת בקצב שלה. זה הקורס הראשון במהלך כל לימודיי כמטפלת באומנות שדואג לי כפרסונה בתוך תפקידי הטיפולי והיותי אדם פרטי והוא השאיר לי טעם של עוד.
אני ממליצה בחום על הקורס היחיד במינו שהוא בפירוש מתנה קסומה שכל אחת צריכה לתת לעצמה - בין אם היא מטפלת או לא. תודה רבה על הזכות להיות חלק,
לימור נגר.

חני הכט, מטפלת באמנות - קורס ספטמבר

תמר אהובה, פתחת לי חלון למצוא מה חשוב לי להגשים כמטפלת באומנותMA שתפקידה להכיל את המטופל ואת הוריו, להרגיע בשבילים המציפים. בסדנא למדתי את היכולת שלי לאפשר, להיות בהקשבה פעילה מבלי להיסחף למערבולות. להתרווח על משענת, לנשום עמוק לאור שבתוכי, להניח את כפות הרגלים על האדמה ולקבל יציבות וחוזק מבפנים. למדתי להכיר מקומות של רגישות ופגיעות ובמקום להיעלם או להתנתק, קבלתי כלים להכיר בהם בלי בהלה וואוו זה המון! אני מרגישה שמכאן אני יכולה לצמוח ולגדול.
באהבה חני 

הדס פרסיל, מטפלת באמנות - קורס ספט' בוקר

תמר יקרה, 

השתתפתי בסדרת המפגשים הקצרה בהנחייתך להיכרות עם נושא הטיפול במטפלות. שמחתי להשתתף ולקחת חלק בקבוצה קטנה. הנוכחות שלך אפשרה מפגש במקום בטוח, מקום מכיל ומאפשר מה שהביא את כולנו בקבוצה, להיפתח, לשתף ולקחת חלק בשיח הקבוצתי. שמחתי מאד לקחת חלק בקבוצה ייחודית כזו, השמה את הדגש על המטפלת והצרכים שלה. אני מורגלת בהנחת צרכי כל האחרים, בחשיבות עליונה ולפתע הושמע הקול שלי, מה אני צריכה, מה אני רוצה כמטפלת. איפה הקול שלי והנוכחות שלי בטיפול. באופן אישי, אני מרגישה שאני במצב מתקדם בתחום זה, כי ניסיון חיי ומסלולם הביאו אותי למקום טוב יחסית בנושא זה, יחד עם זאת, השיח הפתוח, האפשור, והנחייה המקצועית שלך חיזקו אותי, תרמו לי בהפנמת הדפוס הטיפולי שלי עצמי והבנת צרכיי כמטפלת.
ועל כך תודה🌸

ענת שמאי, מטפלת באמנות  - קורס ספט' בוקר

המפגשים התומכים של תמר הגיעו בעיתוי משמעותי מאוד עבורי. ללמוד שקודם כל יש לעגן את עצמנו,לדאוג לתחושת ביטחון, רוגע ומקום נקי כדי לצמוח כמטפלת אמפתית וכדי לשמור על עצמנו מול טיפולים מאתגרים יותר.
תמר במשך המפגשים הייתה אוזן קשובה ,מכוונת בדקויות, כמו רוקמת לנו מסלול נכון עבורנו לתרגל ולחיות חיים עם בסיס איתן להתקדם בו ובמקביל לשמור על עצמנו. תודה תמר שהיית מי שאת עבורנו🙏🏻🌸

​​ענת כפרי, מטפלת באמנות - קורס ספט' בוקר

המפגשים עם תמר הגיעו לי בתזמון כל כך נכון. הצטרפתי לקבוצה הראשונה שנפתחה ממש בסגר הראשון. כאשר הקליניקה התרוקנה ולא היה ברור לאף אחד בדיוק מה עושים. מצאתי את עצמי משתתפת גם בסיבוב השני וגם בשלישי. במפגשים עצרנו והתבוננו מה קורה קודם כל לנו המטפלות. תמיד ובמיוחד עכשיו בתקופה כל כך סוערת של אי ודאות. כמה חשוב לכל אחת לדייק את הצורך שלה וכמה חשוב להיות מחוברות למרכז הפנימי שלנו. 
תודה לתמר שמאפשרת בדרכה הנעימה והמכילה את הפתיחות והכנות של כולן, לתת במה לרגשות ולצרכים שלנו. 
תודה, ממליצה בחום להצטרף למפגשים. לבוא להפתח לפתוח לעצור ולהתבונן. 
שנה בריאה שקטה ומאושרת 💐💐

 

איילת כהן, מטפלת באמנות -קורס ספט' ערב

תודה רבה תמר על הזכות,  היה נפלא.

 מקווה שדרכינו ישובו להצטלב 🙏🙏🙏

אסתי יוגב, מטפלת במגע - קורס ספט' ערב

לפני שבוע סיימתי קורס קצר בהנחיתה של תמר. קורס משגע העוסק בשמירה עצמית של מטפלות לפני ואחרי טיפולים שאנו מעניקות לאחרים. בקורס קבלתי כלים, איך להתרחב, איך להיות בסנטר שלי איך לתת לקולות שלי כמטפלת מקום ועוד ועוד. ממליצה לכל חברותיי המטפלות בכל תחום ממש קורס מומלץ!!! חשבתי שאני יודעת ואין מה להפתיע אותי. מסתבר שהצליחה (-: שמה כוונה להיות בקורס המורחב שנפתח אוטוטו

הדס לנדני, רופאת שיניים ומטפלת באמצעות גינון - קורס ספט' ערב

המפגשים היו מעשירים ומרתקים. יצאתי מכל מפגש טעונה באנרגיה חיובית ותובנות. שמחתי על החברה והשיתופים. תמר יקרה, נהניתי מההנחיה שלך, מהנושאים שהעלית ומהמשובים שנתת לכל מי שהשתתפה.

תודה לך על המתנה