מתי הזמן הנכון להתחיל טיפול

עודכן ב: 12 ספט 2020

אני נשאלת לעתים קרובות מתי הזמן להתחיל טיפול?

לפני שאני עונה אני מנסה להיזכר בתהליכים שאני עברתי, ולנסות להיזכר מה הביא אותי לפנות לטיפול ומתי...

הייתי בטיפול בשלבים שונים בחיי ומה שאני זוכרת בבהירות זה שכמעט תמיד פניתי לעזרה כשהמצב היה כבר קשה עד בלתי אפשרי עבורי. אני זוכרת שהרגשתי שכדי לפנות לטיפול שאני צריכה להצדיק את הכסף שאני משלמת, את הזמן שאני לוקחת לעצמי, את העובדה שאני עסוקה לשם שינוי רק בעצמי

לפני שהייתי מטפלת באומנות הייתי מורה לאמנות, ושמתי לב למשהו שמאוד הטריד אותי. אחרי שהייתי מספרת לילדים סיפור ומזמינה אותם לצאת וליצור היה קורה משהו מוזר.

הבנים היו רצים לחומרים, פותחים ארונות, מוציאים את ארגז הגרוטאות, מארגנים לעצמם פינת עבודה ויוצרים, הבנות לעומתם היו מחכות. למה אתן שואלות? לקח לי זמן להבין... הן חיכו לאישור, אישור לקום, אישור לגשת לארון שלי, אישור להוציא את הצבעים שאהבו, אישור לרעיון שלהן. אישור ממני, מהחברות מהחברים.


אני פוגשת את הצורך הזה באישור אצל הנשים שמגיעות אלי. אחד הנושאים המרכזיים שעולים במפגשים הוא הקושי שלהן לקחת לעצמן, מקום, זמן, תשומת לב, הקשבה, הזנה מבלי להרגיש אשמות על כך. ואם השמיים לא נפלו, אם אין משבר קשה בבית, אם הילדים בריאים, והזוגיות גם היא מתנהלת לא רע... מה יצדיק את הטיפול שהן מבקשות לעצמן. יש משהו בחינוך שלנו כנשים שאנחנו מחכות לאישור מבחוץ כדי לקחת משהו לעצמנו, אנחנו מרגישות שאם ניקח משהו זה יהיה על חשבון משהו אחר, ומה אם ניקח ומשהו לא יאהב שלקחנו, הוא עלול להפסיק לאהוב אותנו לרצות בנו ואולי גרוע יותר...נתפס בעיניו כאנוכיות רחמנא ליצלן. לדאוג לעצמנו, פשוט ככה בלי חשבון, להרגיש שאנחנו ראויות בלי תנאי מעצם קיומנו. לקחת מקום ולקחת את מה שאנחנו צריכות לעצמנו מבלי לחכות לאישור הסביבה זאת בריאות, והיא מביאה שמחה וחווית חירות אמתית.


אז הנה התשובה שלי, אם את שואלת מתי הזמן להתחיל טיפול, אני מתארת לי שאת עסוקה בשאלה זו כבר כמה שבועות או חודשים ואפילו שנים. אז פשוט עכשיו. כי את צריכה את זה בשביל עצמך. חפשי לך מטפלת או מטפל שמדבר שפה שמתאימה לך וקחי לך את המקום, הזמן והכסף כדי להרגיש טוב.

ב

הצלחה, את ראויה לכל טוב

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
Writing Letters

?רוצה לקבל את הניוזלטר החודשי שלי

מוזמנת להיות בקשר

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Google+ Icon
  • Black Instagram Icon